Pozývame vás na školenie – prvá pomoc a prevencia v práve

Pozývame vás na školenie – prvá pomoc a prevencia v práve

Rovnako ako pri starostlivosti o zdravie, aj v práve často zanedbávame prevenciu. A nedokážeme poskytnúť ani (právnu) prvú pomoc. Následkom sú potom ťažké súdne spory, vysoké náklady na právnikov a strata času. Z vlastnej praxe pritom vieme, že niekedy stačí vykonať v pravý čas pár správnych úkonov a budúce náklady môžu byť omnoho nižšie. Ide pritom prevažne o úkony, ktoré by zvládol aj laik. Problémom je, že laici takéto tipy a triky väčšinou nepoznajú.

Reálne príklady, prípadové štúdie a odborná diskusia

Aby sme toto zmenili, organizujeme dňa 04.05. 2023 v Hoteli Park v Dolnom Kubíne školenie na tému základy prevencie a prvej pomoci v práve. Témou školenia bude vysvetlenie základných zásad manažovania právnych rizík pre pracovníkov samospráv. Tak, aby aj neprávnici vedeli efektívne vyhodnotiť niektoré problémové situácie a prispeli tak k zníženiu budúcich nákladov na právne služby. Podelíme sa pritom o naše reálne skúsenosti pri poskytovaní právnych služieb pre obce. Dotkneme sa tiež problematiky zmlúv o dielo, infozákona a verejného obstarávania.

Školenie je určené predovšetkým pracovníkom obecných úradov. Pretože sú to práve oni, ku komu sa ako prvému dostávajú právne problémy ich obcí na stôl. Starostovia a starostky sú samozrejme vítaní.

Školenie je bezplatné, no počet účastníkov je obmedzený. Pre registráciu prosím vyplňte registračný formulár nižšie na stránke alebo nás kontaktujte na info@obecnypravnik.sk alebo telefonicky na +421 43 532 0399.

P. S.: Ak je pre vás Dolný Kubín moc „od ruky“, budeme radi, ak sa nám ozvete. V prípade väčšieho záujmu radi zorganizujeme prednášku aj u vás.

 • 9:00 - 9:45
  Prvá pomoc a prevencia v práve, zmluvy o dielo

  JUDr. Ondrej Bukna, LL.M.
 • 9:45 - 9:55
  Prestávka na občerstvenie
 • 9:55 - 10:40
  Infozákon, verejné obstarávanie

  JUDr. Dominika Veselovská
 • 10:40 - 11:00
  Voľná diskusia, otázky a odpovede

Registračný formulár

  Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU

  Napíšte nám

  Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

   Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU