Nedoplatky na daniach a poplatkoch. Ako na ne?

Nedoplatky na miestnych daniach a poplatkoch rieši každá obec. V jednotlivých prípadoch ide zväčša o malé sumy, no práve to je najväčší problém. Hoci v súčte predstavujú významnú položku obecných rozpočtov, náklady na správu a vymáhanie jednotlivých nedoplatkov sú v hrubom nepomere k výške dlhu. A tak obce častokrát na vymáhanie rezignujú a nechávajú peniaze na stole. Robia to aj preto, lebo sa domnievajú, že hrubá sila (exekúcia) je jediný spôsob, ako je možné sa k nedoplatkom dostať. Nie je to pravda. Niekedy stačí len zmena spôsobu komunikácie alebo jemné pripomenutie v kombinácii s modernými technológiami.

Prevezmeme za Vás komunikáciu s dlžníkmi. A to tak, aby svoje záväzky uhradili dobrovoľne a bez toho, aby bola potrebná politicky nepopulárna exekúcia. Komunikácia s dlžníkom prostredníctvom advokáta je totiž omnoho efektívnejšia ako keď komunikuje samotná obec.

Nie, to môže len exekútor. Môžeme však pre obec hromadne spracovať návrhy na vykonanie exekúcie. Tento krok však prichádza do úvahy ako posledný. Našim cieľom je nedoplatky vymôcť bez zapojenia exekútora.

Potrebujeme len plnomocenstvo a zoznam nedoplatkov s kontaktnými údajmi dlžníkov.

Mám záujem o viac informácií?

Ozvite sa nám, radi vám pomôžeme.

Náš pracovník Vás bude kontaktovať ohľadom spoločného termínu stretnutia.