• GDPR

Ako vyriešiť GDPR vo vašej obci?

Keď sa v máji 2018 začalo uplatňovať všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov (GDPR), v momente sa vyrojilo množstvo produktov a zaručených GDPR riešení. Aj my sme sa začali problematike GDPR venovať – a to preto, lebo sa týkala všetkých našich klientov a cítili sme potrebu byť im nápomocní. Po určitej dobe sme však GDPR agendu v našej kancelárii utlmili. Čo ako sme sa snažili, nedokázali sme ponúknuť riešenie, ktoré by vedelo konkurovať ultra nízkym cenám niektorých poskytovateľov.

Napriek tomu sa začíname GDPR agende venovať opäť. A to aj špecificky vo vzťahu k obciam. Prečo? Uvedomili sme si, že ultra lacné riešenia v skutočnosti nie sú riešeniami. Nezabezpečia to, čo si od nich obce sľubujú a poskytujú len veľmi slabú ochranu. A to si skôr či neskôr uvedomia. Hlavne v dôsledku pokút, ktoré pomaly začínajú pribúdať… Takže hoci poskytovateľov ultra lacných GDPR riešení je neúrekom, obce, ktoré to s ochranou dát myslia naozaj vážne, príliš veľký výber nemajú. No práve nim by sme my chceli pomôcť – a preto agendu GDPR u nás spúšťame opäť, aj so špecifickým zameraním pre potreby obcí. Ak sa chcete o našom produkte GDPR dozvedieť viac, pozrite si našu špeciálnu podstránku venovanú tejto problematike.

Značky: ,