Plán obnovy a cyklotrasy – čo všetko sa dá prefinancovať?

Ministerstvo dopravy vyhlásilo 29.04.2022 prvú výzvu z plánu obnovy – na budovanie cyklotrás. Pre obce a mestá môže byť zaujímavé, že peniaze môžu byť použité aj na majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov. Teda nielen stavebné alebo projekčné práce. Celková suma určená na rozdelenie predstavuje v tomto štádiu 105 miliónov eur a žiadať môže akékoľvek mesto nad 20 tisíc obyvateľov a obce vo vzdialenosti 5 km od nich. Presný zoznam oprávnených miest a obcí nájdete TU. Maximálna výška celkových oprávnených nákladov je 500 tisíc Eur s DPH na 1 km cyklotrasy. Lehoty na podávanie žiadostí sú od 16.05.2022 do 15.08.2022. Pretože sa naša kancelária vyporiadavaniu pozemkov pod cestami (vrátane cyklotrás) venuje, budeme sa touto témou zaoberať aj naďalej. A o novinkách budeme informovať.