• Uvod
  • Obec
  • Vysporiadanie ciest – bez dobrej komunikácie to nejde.

Vysporiadanie ciest – bez dobrej komunikácie to nejde.

Prečítať článok:

Playback speed:


Vysporiadanie pozemkov pod obecnými cestami je jednou z hlavných tém, ktorým sa v našich blogoch venujeme. Benefity, ktoré obciam prinášajú vysporiadané cesty, sú totiž enormné. Aby však celý proces vysporiadania prebehol efektívne, je potrebná podpora občanov. Preto je nevyhnutné s občanmi dôsledne a transparentne komunikovať. Nie každý si totiž uvedomuje nevýhody nevysporiadaných ciest. A navyše slovo “vyvlastnenie”, ktoré s vyporiadaním súvisí, vyvoláva mnoho negatívnych emócií. Takže, aby atmosféru v obci neotrávili demagógia a klebety, je potrebné neustále vysvetľovať, vysvetľovať a ešte raz vysvetľovať.

Každá obec má už dnes webstránku a mnohé z nich sú aktívne aj na sociálnych sieťach. Všetky tieto médiá sa dajú využiť. Ako mimoriadne efektívny spôsob komunikácie sa ukazujú aj obecné noviny. A to hlavne vo vzťahu k starším obyvateľom, ktorí nevyužívajú internet. Len pre zaujímavosť uvedieme, že do komunikácie s občanmi sa zapájame aj my. Neraz sme pre obce, kde prebieha vysporiadanie, pripravovali ohľadom tejto témy podklady a komunikačné materiály. Hoci sa novinárčina nezdá byť prácou pre právnikov, faktom je, že dobrá komunikácia znižuje množstvo budúcich sporov a robí celé vysporiadanie rýchlejšim a lacnejším. Takže ide o určitú formu manažovania rizík a nákladov. A to práca právnikov je – či nie?

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU