• GDPR

Čo trápi obce pri agende GDPR? Časť IV.

Posledný sumár postrehov z rozhodnutí Úradu na ochranu osobných údajov sa bude týkať niektorých povinností obce.

Ako informujeme dotknuté osoby?

Určite ste na mnohých stránkach zaregistrovali časť o ochrane osobných údajov. Ide o užitočný a efektívny spôsob informovania dotknutých osôb o spracovaní osobných údajov. Obec ako prevádzkovateľ má totiž informačnú povinnosť pre dotknuté osoby ešte pred samotným spracovaním osobných údajov. Vie ju vyriešiť práve tak, že pri získavaní osobných údajov odkáže na informácie obsiahnuté na svojom webovom sídle.

Údaje o zodpovednej osobe.

V jednom prípade sa bývalá zodpovedná osoba ohradila, že už ako zodpovedná osoba nefiguruje a podala na úrad podnet. Úrad si však ustanovenie zodpovednej osoby všíma aj z vlastnej činnosti a jeho nedodržanie pokutuje. Dajte si teda pozor aj na toto zverejňovanie.

Máte viac otázok ohľadom GDPR? Potrebujete pomôcť s nastavením GDPR vo vašej obci? Kliknite tento link, kde nájdete naše GPDR riešenie pre obce. Okrem relevantných informácií tam nájdete aj kontaktný formulár, prostredníctvom ktorého nás môžete kontaktovať.

Značky: , , ,