• Uvod
  • Obec
  • Dotácia z plánu obnovy dediny – ako si pomôcť pri triedení odpadu?

Dotácia z plánu obnovy dediny – ako si pomôcť pri triedení odpadu?

Prečítať článok:

Playback speed:


V našom blogu  sme sa už venovali novele zákona o odpadoch. Novela sprísnila podmienky triedenia biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu a v jej dôsledku budú obciam vznikať nové výdavky. Aspoň časť výdavkov si však teraz obce môžu pokryť dotáciou z Programu obnovy dediny. Uvedený program spravuje Environmentálny fond a obce z neho môžu získať dotáciu až do výšky 6 000 eur, resp. 8 000 eur, ak je žiadateľom združenie obcí.

Peniaze je možné použiť napríklad na vytváranie a úpravu malých kompostární, lokalít zberu a triedeného odpadu, nákup kompostovacích zásobníkov alebo nákup zberných nádob na kuchynský, biologicky rozložiteľný alebo textilný odpad. Podmienkou je spoluúčasť obce vo výške 5%. O dotáciu sa žiada elektronicky na cez špeciálnu aplikáciu Slovenskej agentúry životného prostredia TU a je možné ňou pokryť náklady realizované od 01.01.2022 do 31.10.2022. Len jedna výstraha na záver – posledný termín podávania žiadostí je 21.07.2022. Treba sa preto poponáhľať!

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU