Plánujete vyporiadať cesty vo Vašej obci? Tak pozor na podklady!

Prečítať článok:

Playback speed:


Od 01.06.2021 bude cestný zákon opäť umožňovať vyporiadanie obecných ciest. Môžeme sa preto venovať praktickým veciam. Ako napríklad podklady, ktoré bude obec potrebovať.

Hoci je každý prípad vyporiadania iný, obec sa takmer nikdy nezaobíde bez troch základných dokumentov – znalecký posudok, pasport a geometrický plán. Tieto doklady sú, snáď s výnimkou pasportu, dobre známe každému starostovi. A preto vzniká dojem, že ich vyhotovenie nie je žiadna veda. To je omyl.

Vyporiadavanie ciest sa často dotýka desiatok a stoviek vlastníkov a pozemkov. Je s ním spojené obrovské množstvo papierovej práce. Preto je mimoriadne dôležité, aby bol celý proces čo najefektívnejší a najrýchlejší. Keďže aj malá chybička v podkladoch môže spôsobiť závažné zdržania a komplikácie, musia byť vstupné poklady čo najlepšie. Čas investovaný do prípravy sa mnohokrát vráti. To vieme z vlastnej skúsenosti.

Plánuje sa Vaša obec plánuje pustiť do vysporiadania? Potrebujete pomôcť s prípravou pokladov a formulácii zadaní pre ich zhotoviteľov? Hocikedy sa nám ozvite, radi Vám pomôžeme.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU