• Uvod
  • Obec
  • Sú vo Vašej obci pozemky patriace štátu? Tak prečo ich (zadarmo) nezískať?

Sú vo Vašej obci pozemky patriace štátu? Tak prečo ich (zadarmo) nezískať?

Prečítať článok:

Playback speed:


Nie je nám známe, či to niekto niekedy spočítal, ale dovolíme si tvrdiť, že najväčším vlastníkom pozemkov na Slovensku je a ešte aj dlho bude štát. Problémom je, že štát mnohokrát nemá kapacity na to, aby svoje pozemky účelne využíval. Preto dáva vybraným subjektom možnosť tieto pozemky získať. A to aj zadarmo – za splnenia určitých podmienok.

Takýmto privilegovaným subjektom, ktorý môže od štátu získať pozemky bezodplatne, sú obce. Štát si totiž uvedomuje, že obce sú mnohokrát omnoho lepším vlastníkom ako on sám. A preto bude jeho majetok verejnosti slúžiť lepšie vtedy, ak ho budú mať ony. Obce tak majú veľkú príležitosť získať nový priestor pre svoj rozvoj a skvalitnenie života ich občanov. Bola by škoda takúto príležitosť nevyužiť.

Podrobné informácie o tom, aké druhy pozemkov a za akých podmienok môže vaša obec nadobudnúť, nájdete na našej stránke TU. A ak by ste potrebovali vedieť viac, kedykoľvek sa nám ozvite, radi Vám pomôžeme.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU