• Uvod
  • Novinky
  • Lex Ukrajina a obce. Čo trápi vašu obec? Napíšte nám svoje postrehy.

Lex Ukrajina a obce. Čo trápi vašu obec? Napíšte nám svoje postrehy.

Prečítať článok:

Playback speed:


V súvislosti so situáciou u našich susedov bol prijatý balík predpisov súhrnne nazývaný Lex Ukrajina. Jeho jadrom sú obsiahle novelizácie pomerne veľkého množstva zákonov. Zmeny zasahujú napríklad do oblastí civilnej ochrany, cestovného ruchu, azylu, vysokých škôl, ochrany pamiatok, organizácie vlády alebo sociálneho poistenia. Zákon o azyle bol v extrémne krátkom čase novelizovaný dokonca dvakrát. Zhodou okolností práve v časti týkajúcej sa príspevku za ubytovanie odídenca. Teda platby, ktorá sa vypláca práve prostredníctvom obcí. K veľkým novelám zákonov patria ešte nariadenia vlády, ktorých účelom je uviesť zmeny zákonov do života.

Vzhľadom na závažnosť situácie bol celý balík pripravený veľmi rýchlo, a preto sa pri jeho zavádzaní do praxe dajú očakávať ťažkosti. Tieto bude treba vyriešiť. Našu kanceláriu zaujímajú predovšetkým tie aplikačné ťažkosti, ktoré v súvislosti s Lex Ukrajina trápia obce. Trebárs pri spomínanom príspevku na ubytovanie odídenca.

Ak má teda vaša obec s uplatňovaním predpisov Lex Ukrajina akýkoľvek právny problém, dajte nám vedieť. Radi sa na to pozrieme a naše postrehy a návrhy spracujeme v našom newslettri. Pomôžeme tak nielen vašej obci, ale aj ďalším obciam, ktoré môžu byť v úplne rovnakej situácii.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU