Energodotácie pre obce – ako na to?

Ministerstvo hospodárstva pred časom informovalo o spustení dotačnej schémy na vykrytie vysokých cien energií pre subjekty verejnej správy – a medzi nimi aj obce. Hoci existujú obce, ktoré mali energiu nakúpenú vopred a aj dnes veselo svietia a kúria, mnoho obcí si tento luxus dovoliť nemôže. Práve preto je potešiteľné, že boli konečne zverejnené podrobnosti o tom, ako bude podpora fungovať. A je možné sa o ňu aj reálne uchádzať. Všetky dôležité informácie nájdete na webstránke energodotacie.mhsr.sk.

Na nej sú vysvetlené podmienky podpory, spôsob podávania žiadosti a nájdete tam aj celkom zrozumiteľný návod. Takže o podporu by mal vedieť požiadať každý. Žiada sa elektronicky, cez stránku slovensko.sk. A tí, ktorí to sami nezvládnu, môžu na podanie žiadosti niekoho splnomocniť. Jedinou malo chybičkou krásy je, že splnomocnenec musí žiadosť podávať priamo zo schránky obce, nie zo svojej. Teda obec mu musí do svojej schránky zriadiť prístup, čo nie je úplne optimálny spôsob.

Čo je ale dobré, priamo na stránke ministerstva nájdete  link, ktorý vás presmeruje priamo žiadosť. Stačí kliknúť na tento link. Následne prejdete na koniec stránky, kde nájdete link, ktorým sa dostanete priamo na podanie žiadosti. Už len jeden drobnosť. Ako spomíname vyššie, bude potrebné sa prihlásiť cez občiansky preukaz osoby, ktorá má prístup do elektronickej schránky obce.

Každopádne, ak by ste mali pri vypĺňaní žiadosti mali akýkoľvek problém, obráťte sa na nás, radi vám pomôžeme.