Čo všetko môže pre vašu obec urobiť Fond na podporu športu?

Takmer všetky väčšie investičné akcie v obciach sa dnes financujú z rôznych grantov, nenávratných finančných príspevkov a podobne. Niet sa čomu diviť. Len máloktorá obec je dosť silná na to, aby sa zaobišla bez nich. Odvrátenou stránkou takéhoto financovania je neprimeraná byrokracia a nepredvídateľnosť. Poskytovatelia sa napríklad občas rozhodnú vypýtať si časť peňazí späť (a potom majú prácu právnici). Sú však poskytovatelia grantov, u ktorých by niečo podobné hroziť nemalo.

Počuli ste už o Fonde na podporu športu a jeho činnosti?

Ako už napovedá jeho názov, náplňou jeho činnosti je podpora investícií do rozvoja športu a telesnej kultúry. Trebárs formou výstavby nových športovísk. To, samozrejme, nie je nič výnimočné. To, čo Fond na podporu športu robí výnimočným, je jeho prístup. Vedeli ste napríklad, že zástupcovia fondu vašej obci vedia pomôcť s prípravou jej projektu? S tým, že obce, ktoré o podporu prejavia záujem, osobne navštívia a konzultujú s nimi, ako by ich projekty mali vyzerať? Tak, aby mali čo najväčšiu šancu uspieť? Ak je to pre vás novinka, rýchlo si pozrite webstránku Fondu na podporu športu a dozviete sa viac. Zaujímavé výzvy určite čakajú.