• Uvod
  • Obec
  • Manuál pre núdzové stavy a mimoriadne situácie

Manuál pre núdzové stavy a mimoriadne situácie

Prečítať článok:

Playback speed:


Čo sa ešte smie a čo už nie? A ako sa v tom majú obce vyznať?

Posledné roky boli pomerne divoké – pandémia kovidu a následne vojna na Ukrajine spustila lavínu mimoriadnych situácií a núdzových stavov. Súčasne bolo prijaté veľké množstvo legislatívy, ktorej účinnosť bola na existenciu týchto núdzových stavov alebo mimoriadnych situácií naviazaná. Od prípustnosti hotovostných platieb cez online zasadnutia zastupiteľstiev až po opakované predlžovanie pracovných pomerov uzavretých na dobu určitú. Kvôli súbehu pandémie a vojny začína byť problémom stanoviť, či určitá situácia alebo stav stále trvá alebo nie. A to je zlé, pretože niektoré postupy a opatrenia sú naozaj prípustné jedine za trvania takejto situácie alebo stavu.

Našťastie je tu riešenie.

Ministerstvo vnútra prevádzkuje osobitnú webstránku, na ktorej sú všetky tieto situácie/stavy uvedené. Na stránke sú zverejnené pravidelné mesačné situačné správy, z ktorých sa dá mesiac po mesiaci vyčítať aktuálna situácia. TU a TU sú linky, kde si to môžete pozrieť.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU