ProLex = naše vzorové dokumenty

Prečítať článok:

Playback speed:


Ak vaša obec využíva pri správe energetiky systém Enex alebo tendruje svoje nákupy cez aplikáciu Tendernet, je celkom dobre možné, že pozná aj systém ProLex. Je to systém obsahujúci súbor interaktívnych predlôh a vzorov umožňujúci obciam vytvárať si vlastné právne dokumenty – napríklad zmluvy, všeobecne záväzné nariadenia a podobne. Od 01.01.2024 bude vzory a dokumenty do systému ProLex dodávať naša kancelária.

Prečo sme sa na to dali?

Právna služba je drahá. Ide totiž prevažne o zákazkovú výrobu. Pri hromadne vyrábanom produkte sa náklady na jeho vývoj rozpustia v cene stoviek a tisícov predaných výrobkov. A zákazník z nich znáša len zlomok. Pri individualizovanej právnej službe však celý vývoj riešenia musí zaplatiť klient, ktorý si ho objednáva. Individuálna povaha väčšiny právnych služieb navyše sťažuje (aj keď nevylučuje) zapojenie automatizácie a štandardizácie – výrobných metód, ktoré revolučne znížili cenu mnohých spotrebných tovarov. Vysoká cena právnych služieb má jeden negatívny dôsledok. Najmä pri menších veciach, kde je naozaj neekonomické zadávať individuálnu zákazku právnikovi, sa klienti častokrát obracajú k neovereným a pochybným zdrojom právnych informácií. Bezmyšlienkovito kopírujú cudzie dokumenty alebo využívajú vzory pochybného pôvodu, ktoré sa na ich situáciu vôbec nehodia. Ak následne dôjde k problému, platia za takéto svoje rozhodnutia vysokú cenu. Uvažovali sme, ako tento problém vyriešiť. Pretože aj veci menšieho rozsahu by mali byť spracované kvalitne (z právnej stránky). Došli sme k záveru, že práve systém ako Prolex by mohol byť súčasťou riešenia. A tak sme sa spojili s jeho tvorcami.

Od svojho založenia nahromadila naša kancelária veľké množstvo právneho know-how. Stovky riešení, stovky a tisícky hodín právnej služby a skúseností. Tisícky dokumentov rôznych druhov. K väčšine tohto know-how však majú prístup len klienti, ktorí nás priamo oslovia. A je pravdou, že nás oslovujú len vtedy, ak ide o väčšie prípady vyžadujúce individuálny prístup. Sme toho názoru, že toto nazbierané know-how treba sprístupniť aj inak. Síce nie v individualizovanej podobe, ale podstatne širšiemu okruhu osôb a za podstatne nižšiu cenu. Takto sa stane využiteľným aj v prípadoch, kedy by inak klient právnika neoslovil. Toto je možné práve vďaka moderným technológiám ako je systém ProLex. Jeho užívatelia už vďaka kvalitne spracovaným vzorom s doplnenými vysvetlivkami, tipom a návodom, nebudú musieť siahať po neoverených (a niekedy nebezpečných) dokumentoch z rôznych kútov internetu. A vždy, ak budú potrebovať individuálny prístup, budeme, ako autori príslušnej listiny, k dispozícii.

Zbierka vzorových dokumentov je však len jedna z vecí, ktoré od nás v systéme ProLex, po novom roku, nájdete. Už dnes s jeho autormi plánujeme ďalšie doplnky a vylepšenia. Ale o tom niekedy inokedy. A kto si chce pozrieť systém ProLex, môže tak urobiť TU.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU