• Uvod
  • Obec
  • Ešte jedna poznámka k 500 eurovým odmenám pre zamestnancov vo verejnej správe.

Ešte jedna poznámka k 500 eurovým odmenám pre zamestnancov vo verejnej správe.

Prečítať článok:

Playback speed:


Potom, ako sme v našom blogu kritizovali spôsob, akým vláda priznala zamestnancom verejnej správy 500 eurové odmeny (TU), sme boli upozornení na ďalší problematický aspekt odmien.

Odmena totiž zohľadňovala rozsah úväzku zamestnanca, no vôbec nerieši dĺžku trvania pracovného pomeru. Nejde teda ani tak o právno-technický problém, ale skôr o diskriminačný a nespravodlivý charakter odmeny. Dlhoročnému zamestnancovi na skrátený úväzok sa totiž jeho odmena automaticky kráti. No nováčik na plný úväzok, ktorý mal to šťastie a nastúpil do práce 30.08.2022, dostane automaticky plnú sumu.

V našom skoršom blogu na tému odmeny sme písali, že o vyplatení každej odmeny by mal zamestnávateľ rozhodovať individuálne (čo je byrokraticky veľmi zaťažujúce). Ale opierali sme sa pritom len o čisto právne dôvody. Teraz však k týmto dôvodom pribudne ešte jeden – obyčajná spravodlivosť voči dlhoročným zamestnancom.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU