• Uvod
  • Novinky
  • Ak v zmluve s SPF neuvidíte meno osoby, ktorá ju podpísala, nezľaknite sa

Ak v zmluve s SPF neuvidíte meno osoby, ktorá ju podpísala, nezľaknite sa

Prečítať článok:

Playback speed:


Slovenský pozemkový fond (SPF) je pomerne častá téme našich blogov a opäť sa k nemu vraciame. V súvislosti s modernizáciou verejnej správy totiž aj SPF využíva pri uzavieraní svojich zmlúv digitálny formát. To znamená, že pri mnohých zmluvách je jediným originálom ich elektronická forma podpísaná elektronickými podpismi. Vzhľadom na časté zmeny v osobách, ktoré zmluvy v mene SPF podpisujú, však fond musel pristúpiť k jednému zaujímavému opatreniu. Toto môže niekoho prekvapiť.

V zmluvách už po novom nebude uvedené meno a priezvisko osoby, ktorá zmluvu v mene SPF podpisuje. Je takáto zmluva ešte platná? Áno je. Ak je podpísaná riadnym elektronickým podpisom oprávnenej osoby, ktorá ju podpisuje, je úplne v poriadku. Hoci meno a priezvisko uvedenej osoby nebudú priamo v texte zmluvy, vďaka jej elektronickému podpisu na zmluve ju bude možné jednoznačne identifikovať. Takže si netreba robiť obavy.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU