• Uvod
  • Novinky
  • Používate mandátny certifikát starostu obce (zn. SPF)?

Používate mandátny certifikát starostu obce (zn. SPF)?

Prečítať článok:

Playback speed:


O digitalizácii Slovenského pozemkového fondu (SPF) sme už písali (TU). A to v tom zmysle, že fond svoje zmluvy podpisuje elektronicky. Čiže sa netreba báť, ak na zmluve nevidieť napísané meno osoby, ktorá ju v mene fondu podpísala. Táto informácia je k zmluve pripojená vo forme jej elektronického podpisu.

S elektronickým podpisovaním zmlúv zo strany SPF však súvisí ešte jedna vec. Na to, aby obec mohla s fondom takúto elektronickú zmluvu uzavrieť, potrebuje jej starosta mandátny certifikát starostu obce. Obyčajný občiansky preukaz bohužiaľ nestačí. To by samo o sebe nevadilo. Problém s mandátnymi certifikátmi bol ten, že až donedávna bolo za účelom jeho získania potrebné vycestovať do Bratislavy. To sa ale teraz zmenilo a po novom je možné mandátny certifikát vybaviť aj na diaľku. Ani teraz to síce nie je na počkanie, ale oproti ceste do hlavného mesta ide o podstatné zlepšenie.

Elektronickú žiadosť o mandátny certifikát možno podať TU. Presný postup ako na to, vrátane videonávodov, nájdete TU.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU